Omenirea trăiește pe datorie timp de 5 luni. Azi se epuizează resursele planetei pentru anul 2018. Acest lucru înseamnă că am utilizat mai mulți copaci, apă, pești și soluri fertile decât ne poate oferi Terra într-un an pentru a ne hrăni și deplasa.
Citește mai departe...
from STIRILETVR.RO - Extern http://stiri.tvr.ro/omenirea-a-epuizat-resursele-planetei-pentru-anul-2018-de-azi-traim-pe-datorie-timp-de-5-luni_834188.html
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu