Dacă nu știați, atunci... aflați acum: de Sfântul Dumitru, se mănâncă bucate din varză dulce și imediat după aceea purcezi să pui la murat primul butoi cu varză! Asta pentru că tradiția românească a „conservelor pentru iarnă”
Citește mai departe...
from REALITATEA.NET - Stiri - ACTUAL https://ift.tt/2Ss0nUA
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu