miercuri, 28 noiembrie 2018

Cea mai cruntă iarnă din Bucureşti. Cum se facea dezăpezirea? Imagini de la marele viscol din '54

Cea mai grea iarnă. În 1954, orașul București, Capitala tinerei Republici Populare Romîne (RPR), a fost lovit de ceea ce avea să fie cea mai cruntă iarnă din secolul 20.  
Citește mai departe...

from REALITATEA.NET - Stiri - ACTUAL https://ift.tt/2RkC2Pt

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu