miercuri, 28 noiembrie 2018

O centrală ecologică a fost inaugurată la Cernobîl

O instalație care produce energie verde a fost inaugurată la Cernobîl, locul celui mai grav dezastru nuclear din lume, după război. Panourile pentru energia solară au fost amplasate la doar 100 de metri de reactorul care a explodat la 26 aprilie 1986.
Citește mai departe...

from STIRILETVR.RO - Extern http://stiri.tvr.ro/o-centrala-ecologica-a-fost-inaugurata-la-cernobil_838799.html

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu