marți, 28 ianuarie 2020

De ce ne e foame, și ne îngrășăm puțin, în sezonul rece. Nu e o legendă!

Sunt și oameni care nu-și schimbă obiceiurile de alimentație atunci când se schimbă anotimpurile și sunt convinși că foamea constantă resimțită de alții este o legendă. Sau un obicei preluat de la urși. 

O scădere a temperaturii de afară sporește însă consumul energetic la ambele sexe (de asemenea, la urși ca să fim corecți). Nu există un model de bază pentru consumul de calorii ideal, deoarece vorbim doar 150 de calorii pe zi. 

Citește continuarea pe tabu.ro



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2O7kJSx
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu