luni, 27 ianuarie 2020

Încă un DECES din cauza gripei, în România

Este vorba despre un pacient în vârstă de 43 de ani, pentru care analizele de laborator la Institutul Cantacuzino au confirmat prezența virusului gripal și care a fost internat în carul Secției Clinice ATI a SCJU Sibiu. Decesul a avut loc în data de 26 ianuarie, în urma unui stop cardio respirator neresuscitabil.

“Pacientul a fost internat în data de 12 ianuarie, fiind diagnosticat cu gripă. Evoluția sa a fost una defavorabilă, pacientul fiind ventilat mecanic. Stare sa s-a agravat, prezentând insuficiență multiplă de organe și sisteme care au cauzat stopul cardio-respirator”, a explicat Decebal Todăriță, purtătorul de cuvânt al Spitalului, scrie realitateadesibiu.net.

Bărbatul era din Poplaca, nevaccinat antigripal.



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2Gn3CYC
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu