duminică, 26 aprilie 2020

2 secții ale Spitalului Județean Bacău, închise. Pacienții au mințit la triajul COVID

Potrivit comunicatului oficial al instituției, cele două secții vor fi închise pe o perioadă de 14 zile. Cazurile de infecție provin din focar extern, cu debut în comunitate încă din 13 aprilie. Potrivit comunicatului, pacienții care au răspândit boala nu au recunoscut în declarațiile pe proprie răspundere că au avut anterior contacte cu cazuri de persoane infectate cu coronavirus.

Spitalul Județean de Urgență Bacău a depășit capacitatea de internare a cazurilor suspecte și confirmate cu noul coronavirus, COVID-19, la începutul săptămânii, a anunțat președintele Consiliului Județean Bacău, potrivit Realitatea de Bacău

 

from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2KBDHyk
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu