“Opt dintre ele au fost la Spitalul Municipal Câmpina, desemnat unitate-suport pentru tratamentul pacienților confirmați cu COVID-19, una a fost înaintată la Spitalul de Boli Pulmonare Breaza și una la Spitalul Orășenesc „Sf. Filofteia“ din Mizil. Dintre medicii demisionari, patru sunt pensionari, dar au continuat să profeseze”, a anunțat Prefectura Prahova. Știrea a fost transmisă de portalul realitateadeprahova.net.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2wVL2Wm
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu