vineri, 24 aprilie 2020

Italia: eliberarea de sub Mussolini, serbată sub ocupație COVID

Măsurile sporite de precauție au fost luate pentru că, în mod tradițional, italienii obișnuiesc să serbeze Eliberarea în aer liber și să organizeze petreceri populare. În acest moment, specialiștii din Peninsulă sunt tot mai convinși că faza critică a pandemiei a trecut, chiar dacă cifrele privind noile cazuri sunt încă fluctuante. 

Spitalele au încept să se descongestioneze, iar unele activități, ca cele din agricultură, au fost deja reluate, potrvit unei corespondențe RADOR. De luni se redeschid și fabricile de mașini agricole și pentru silvicultură.



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/3bCYPQD
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu