Conferința de presă va fi transmisă live pe platformele Facebook și YouTube ale Guvernului, iar imaginile video vor fi difuzate presei în direct prin sistemul unic de distribuție al Administrației Prezidențiale.
Declarațiile vin în contextul creșterii numărului de infectați în țara noastră, și, de asemenea, cel al deceselor.
Până pe 2 aprilie, pe teritoriul României, au fost confirmate 2.738 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID – 19 (coronavirus). Dintre acestea, 116 au decedat.
au decedat.Dintre persoanele confirmate pozitiv, 267 au fost declarate vindecate și externate din unități spitalicești: 91 la București, 58 la Timiș, 28 la Iași, 23 la Caraș-Severin, 20 la Prahova, 13 la Constanța, 8 la Dolj, 8 la Cluj, 5 la Brașov, 5 la Galați, 2 la Bihor, 2 Argeș, 1 la Brăila, 1 la Mureș, 1 la Neamț, 1 la Alba.
Tot la ora 13.00, Grupul de Comunicare Strategică va emite un nou bilanț al persoanelor infectate cu COVID-19.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/345u1Fg
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu