Vineri, rezultatele de laborator au confirmat prezenţa virusului la încă 10 cadre medicale de la Spitalul de Neurochirurgie. În momentul de faţă, la această unitate medicală sunt 28 de cazuri confirmate pozitiv cu noul coronavirus.
Ancheta a fost declanşată după ce un asistent medical, angajat al acestei unităţi medicale a fost confirmat pozitiv cu COVID-19, fapt care a condus la testarea personalului medical.
Toate detaliile pe Realitatea de Iași.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/3d4OduQ
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu