Într-un comunicat, Patriarhia Română arată că decizia Permanenţei Arhiepiscopiei Tomisului, referitoare la oficierea, în noaptea de 26 spre 27 mai, a slujbei denumite Odovania Învierii, este luată exclusiv în virtutea principiului autonomiei eparhiale şi asumată integral doar de ierarh şi de forul bisericesc local. Continuarea pe realitateadeconstanta.net.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2Adel7S
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu