Purtătorul de cuvânt al Prefecturii Arad, Lucian Cozma, a declarat că străinii „ar fi părăsit centrul unde au fost cazaţi printr-un geam lăturalnic şi ar fi intrat pe o proprietate aflată în vecinătatea acestuia, de unde au reuşit să fugă în stradă”. Fugarii sunt căutați de polițiști și jandarmi în tot județul și au fost dați în consemn la frontieră. Dacă vor fi prinşi, sirienii vor fi conduşi într-un alt centru de carantină, unde vor rămâne 14 zile pe cheltuiala lor. Citește continuarea pe realitateadearad.net.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2NBreMJ
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu