vineri, 26 iunie 2020

Cinci apeluri pentru îndepărtarea urșilor în ultimele 24 de ore, în județul Harghita

Potrivit sursei citate, primul apel la 112 a fost primit la ora 08.30, fiind anunațată prezența unui urs în apropierea satului Morăreni, comuna Lupeni, într-o zonă de pășunat situată lângă pădure.

La sosirea echipajului de jandarmi din cadrul Detașamentului 3 Jandarmi Odorheiu Secuiesc, ursul nu se afla acolo, din cele spuse de apelant acesta fiind observat în pădure, fără ca acesta să prezinte un pericol imediat.

La ora 08:40 a fost primit cel de-al doilea apel, o femeie anunțând prezența unui urs pe o stradă din Băile Tușnad, în apropierea unor containere de deșeuri menajere. A fost trimis la fața locului un echipaj de jandarmerie din cadrul Postului de Jandarmi Montan Băile Tușnad. Ursul a plecat singur din zona unde i-a fost semnalată prezența.

Citește mai multe pe realitateadeharghita.net.



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2A3XQLN
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu