vineri, 26 iunie 2020

Circulația feroviară blocată în județul Arad din cauza inundațiilor

Circulaţia feroviară este oprită, vineri, în județul Arad, pe secţia de cale ferată 317 Brad – Hălmagiu, localitatea Ţărmure, din cauza inundaţiilor ce au afectat terasamentul căii ferate, precizează Centrul Infotrafic al Poliţiei Române.

Conform purtătorului decuvânt al CFR Infrastructură, Oana Brânzan, secția respectivă este o secție neinteroperabilă care este administrată de către gestionarul privat RCCF TRANS SRL BRAȘOV.

În urmă cu exact o săptămână, localitatea Țărmure a fost izolată după ce drumul din zonă a fost inundat, apa având circa 1 metru. Pompierii au intervenit atunci în zonă circa 24 de ore.



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/31pTmdA
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu