Reprezentanții spitalului au anunțat că urgenţele chirurgicale sunt direcţionate la Spitalul municipal ”Dimitrie Castroian” din Huşi, iar în secţia respectivă au fost luate toate măsurile de dezinfecţie, urmând ca activitatea să fie reluată cu cadre medicale de la alte secţii.
Săptămâna trecută, un alt focar de Covid-19 a fost depistat la la Secţia Medicină Internă a spitalului.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2QpH5iL
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu