vineri, 28 august 2020

FOTO Un mort și doi răniți, într-un accident produs în Ialomița

La locul accidentului s-au deplasat un echipaj din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, două echipaje ale SAJ Ialomița și un echipaj al elicopterului SMURD.

Din primele cercetări reiese că o tânără de 22 de ani, din Harghita, care conducea un autoturism pe DN2A din direcția Țăndărei spre Giurgeni, a lovit un moped care mergea în același sens.  Conducătorul mopedului se încadrase pentru a vira la stânga, pe DJ 212, către comuna Mihail Kogălniceanu.

În urma impactului, bărbatul care conducea mopedul, în vârstă de 65 de ani, a decedat. Cele două persoane aflate în autoturism au primit îngrijiri medicale la locul accidentului, dar au refuzat transportul la spital.

Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Poliția a deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă, informează realitateadeialomita.net



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/3ltBOou
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu