"Am avut o problemă că mi-au sesizat că la un moment dat nu le mai rămânea nimic în cancelarie. Mă, de ce nu rămâne, de ce nu rămâne?... Că-mi lăsa și mie, îmi lăsa două cornuri, două d-alea de lapte, trei, câte rămânea", spune aceasta.
Discuția revoltătoare ar fi fost surprinsă în școala gimnazială din comuna teleormăneană Orbeasca, scrie liberinteleorman.ro. Din înregistrare reiese că directoarea instituției este chiar revoltată că în ultima vreme i-au revenit prea puține alimente din pachetele pentru elevi.
Eu am văzut că nu mai rămânea, de vreo două, trei săptămâni, nu mai rămânea. Nici la mine, nici la ceilalți nu mai ajungea.Eu ți-am spus clar: duci în cancelarie și ce rămâne în cancelarie, îmi lași și mie dacă este. Că mi-a zis că nu știu ce... Mă tâmpești pe mine? Nu desfăcui io dulapul acum și nu era nimic. Dacă a văzut că eu am verificat alea, am împărțit cu profesorii de serviciu. Vă dați seama câte au rămas în plus, 9 porții ori 3, 27.Și ea, dacă a văzut că au rămas alea, a băgat din porția ei pe care o dusese deja și a lui Florinel a mai băgat la mine vreo 5, 6 alea.
Până în acest moment, directoarea școlii nu a putut fi contactată pentru a oferi un punct de vedere.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/3mJWYiW
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu