O grupare specializată în transportul de migranți peste graniță, condusă de un cetățean turc, a fost destructurată de polițiștii de frontieră. Zeci de migranți au fost descoperiți. Aceștia erau ascunși într-un TIR, dar și într-o pensiune.
Liderul rețelei a fost efectiv smuls dintr-un taxi când încerca să fugă. Migranții ajungeau ilegal în România și erau cazați la o pensiune din Timișoara, administrată de o femeie.
Odată ajunși la destinatie, migranții plăteau între 10.000 si 15.000 de euro, spun anchetatorii.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/307bAzs
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu