sâmbătă, 26 septembrie 2020

Un deținut a fost depistat cu Covid-19

”Rezultatul iniţial va fi urmat, conform metodologiei, de o retestare, pentru confirmare. Subliniem că procedura de încarcerare şi activităţile derulate în intervalul 22-23.09.2020, la Penitenciarul Bucureşti-Rahova, au respectat normele impuse de actualul context epidemiologic şi au presupus purtarea echipamentului de protecţie şi menţinerea distanţei de siguranţă”, a transmis ANP.

Preventiv, în unitatea de detenţie se asigură monitorizarea medicală a persoanelor custodiate, nefiind identificată simptomatologie specifică Covid-19 în rândul acestora, a adăugat instituția, citată de Agerpres.



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/3i4PV0W
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu