luni, 26 octombrie 2020

Explozie în Capitală - o persoană a murit și alte 18 au fost evacuate de urgență

O persoană a decedat, luni dimineaţa, şi alte 18 au fost evacuate în urma unei explozii într-un apartament, urmată de un incendiu, la etajul 7 al unui bloc din strada Aleea Podul Giurgiului din Sectorul 5 al Capitalei.

"Fumul rezultat a pătruns în apartamentele învecinate, astfel că s-a procedat la evacuarea a 18 locatari de la etajele inferioare. Un bărbat cu probleme locomotorii a fost expus la fum şi a fost transportat la spital. Alţi 30 de locatari au ieşit din bloc după producerea exploziei", informează Biroul de presă al ISU Bucureşti-Ilfov, citat de Agerpres.

La faţa locului acţionează patru autospeciale de stingere, SMURD şi Detaşamentul Special de Salvatori.

La o primă evaluare mai sunt şapte apartamente care prezintă avarii.



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2HyRFTQ
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu