Procurorii DIICOT organizează chiar în aceste momente 40 de percheziții în mai multe județe ale țării în două cauze care vizează contrabandă cu țigări, dar și evaziune fiscală.
Membrii grupării acționau peste granițele României, în mai multe țări din Uniunea Europeană unde erau trimise țigările fabricate ilegal. Vorbim despre cetățeni moldoveni, dar și români.
În ceea ce privește prejudiciul - vorbim despre unul uriaș, potriv surselor Realitatea PLUS, care se ridică la peste 31 milioane euro.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/3nmXBPr
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu