marți, 2 februarie 2021

Caz șocant, în Drobeta Turnu-Severin: MEDICI amenințați de fiul unei paciente moarte de Covid

În luna februarie 2020, mama bărbatului s-a internat la Spitalul Județean unde a murit, ulterior, din cauza unor probleme grave de sănătate.

Bărbatul a acuzat cadrele medicale că nu au avut grijă de mama sa. Apoi, a trecut la amenințări. Trei cadre medicale au fost amenințate cu bătaia, medicul care a tratat-o a primit chiar și amenințări cu moartea, în schimb ce directorul spitalului și-a găsit geamul spart la mașină. 

Personalul medical a depus plângere la poliție. Magistrații, însă, au decis ca bărbatul să fie lăsat în libertate. Sentința nu este definitivă. 



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2YDVM5R
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu