Președintele României, Klaus Iohhanis, va efectua, astăzi, rapelul la 21 de zile de la efectuarea primei doze a vaccinului împotriva COVID-19.
Șefului statului i-a fost administrată prima doză de vaccin Pfizer pe data de 15 ianuarie. Atunci, președintele s-a vaccinat public, la Centrul de vaccinare din cadrul Spitalului Universitar de Urgenţă Militar Central "Dr. Carol Davila, însă se pare că de această dată Iohannis a decis să se vaccineze fără public, potrivit informațiilor Realitatea PLUS.
Astăzi însă nu există un anunț oficial al Administrației Prezidențiale în acest sens.
De altfel, nici în cazul premierului Cîțu nu există informații potrivit cărora șeful Executivului s-ar vaccina public. Putem presupune care este explicația, și anume faptul că țara noastră a primit în ultima perioadă mai puține doze de vaccin decât era prevăzut inițial. A existat chiar și acea decizie privind reprogramarea unui numar de 35.000 de persoane din categoria esențialilor, astfel că acesta ar putea fi motivul pentru care ambii oficiali au decis să se vaccineze fără public.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/3rBsrFV
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu