miercuri, 3 februarie 2021

Simona Halep se califică în sferturi la turneul de la Gippsland Trophy. Cu cine se va duela pentru careul de ași

În urma acestui rezultat, Halep a egalat-o pe Laura Siegemund în meciurile directe, astfel că cele două sportive și-au împărțit victoriile în confruntările directe (2-2). Prima întâlnire dintre cele două tenismene a avut loc în 2016, la Stuttgart, unde Siegemund s-a impus în două seturi, 6-1, 6-2, așa cum s-a întâmplat și în anul 2017, tot pe zgura din Germania, scor 6-4, 7-5.

Românca în vârstă de 29 de ani este considerată favorită la câștigarea competiției și speră ca participarea la această primă întrecere să îi aducă și primul trofeu din noul an.



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/3axDNU6
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu