„Într-o mașină au fost două persoane, mamă și fiică, de aproximativ 35 de ani, respectiv 7 ani, conștiente și cooperante, cu mai multe traumatisme, preluate de echipajele medicale SAJ și transportate la UPU din cadrul Spitalului Județean din Alexandria. Din a doua mașină a rezultat o victimă, un bărbat, conștient și cooperant, neîncarcerat, cu mai multe traumatisme, acesta fiind preluat de echipajul SMURD și transportat la spital”, a declarat Gelu Dragomir, purtător de cuvânt al ISU Teleorman.
Potrivit sursei citate, la fața locului au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentului Alexandria cu o autospecială de descarcerare, o mașină de stingere și o ambulanță SMURD, iar Serviciul de Ambulanță cu două echipaje medicale.
O anchetă este în curs de desfășurare pentru a se stabili cauzele producerii accidentului.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2Nv0f97
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu