vineri, 5 martie 2021

Un primar sincer. A fost filmat în timp ce recunoștea că a primit șapgă 1.500 de euro

Primarul Ionuţ Stan spune că un apropiat, pe nume Florin, a luat banii.

La Parchetul de pe lângă Tribunalul Gorj a fost înregistrată o plângere penală împotriva primarului din Albeni. Aceste este acuzat de luare de mită, abuz în serviciu, instigare la fals, scrie Adevărul.

Cel pe care l-a angajat în schimbul unei sume de bani a precizat în plângere că a fost obligat, apoi, de primar sa muncească la construcţia vilei acestuia.

În plus, primarul mai este acuzat că a pretins o parte din sporul acordat unor angajaţi din Primărie pe perioada stării de urgenţă.   Primarul Ionuţ Stan a spus că nu poate da declaraţii, pentru că se află la sediul Direcţiei Generale Anticorupţie, la audieri.     



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2OtDySH
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu