Primarul Ionuţ Stan spune că un apropiat, pe nume Florin, a luat banii.
La Parchetul de pe lângă Tribunalul Gorj a fost înregistrată o plângere penală împotriva primarului din Albeni. Aceste este acuzat de luare de mită, abuz în serviciu, instigare la fals, scrie Adevărul.
Cel pe care l-a angajat în schimbul unei sume de bani a precizat în plângere că a fost obligat, apoi, de primar sa muncească la construcţia vilei acestuia.
În plus, primarul mai este acuzat că a pretins o parte din sporul acordat unor angajaţi din Primărie pe perioada stării de urgenţă. Primarul Ionuţ Stan a spus că nu poate da declaraţii, pentru că se află la sediul Direcţiei Generale Anticorupţie, la audieri.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2OtDySH
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu