În urmă manifestațiilor violente din București, din noaptea de luni spre marți, 18 protestatari au fost reținuți sâmbătă, 3 aprilie, iar 14 dintre ei au fost arestați preventiv pentru 30 de zile duminică, 4 aprilie. Oamenii au fost ridicați sâmbătă dimineață de acasă, după ce au fost percheziționați de procurori și polițiști, care au găsit numeroase probe, inclusive materiale pirotehnice. "Poliția Capitalei, sub coordonarea Parchetului a pus în aplicare 24 de mandate de percheziție domiciliară în București, Ilfov, Giurgiu și Prahova și a pus în aplicare și mai multe mandate de aducere într-o cauza privind infracțiunile din noaptea de 29 spre 30 din zona Piață Unirii", a declarat Diana Sarca, purtător de cuvânt al Poliției Capitalei la o televiziune de știri.
from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3fBZabf
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu