duminică, 25 aprilie 2021

TRAGEDIE în lumea medicală! O doctoriță a fost găsită MOARTĂ într-un spital din Constanța - Care este cauza decesului

Este vorba de o doctoriță de 38 de ani, care a fost găsită moartă de personalul medical într-un  cabinet din spitalul privat Heka din Constanța.

„Astăzi, în jurul orei 11.45, polițiștii Secției 3 au fost sesizați cu privire la faptul că, într-o unitate spitalicească privată din municipiul Constanța, s-ar afla o femeie decedată.

Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că este vorba despre o femeie, de 38 de ani, găsită decedată într-o încăpere a spitalului. 

A fost alertat echipajul de terapie intensivă mobilă. Colegii ajunși acolo au constatat din păcate decesul persoanei, în vârstă de aproximativ 37 de ani. Din primele informații, se pare că aceasta era doctoriță acolo”, a precizat Anamaria Stoica, purtător de cuvânt al ISU Dobrogea, scrie realitateadeconstanta.net.

Potrivit anchetatorilor pe trupul neînsuflețit nu au fost constatate urme vizibile de violență, acesta fiind transportat la morgă pentru efectuarea necropsiei în vederea stabilirii cu exactitate a cauzei decesului.

 În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.

 



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3xnvyF6
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu