luni, 26 aprilie 2021

Vaccinare doar cu buletinul la un restaurant din Capitală: 500 de persoane din Horeca se vor vaccina fără programare

Secretarul de stat Andrei Baciu a declarat că, începând de luni, angajații din sectorul HoReCa se vor putea vaccina într-un spațiu special amenajat la Hanul lui Manuc din București.

Secretarul de stat a precizat că acolo va fi prezentă o echipă mobilă de medici care vor demara acest proces de imunizare.

„Luni mai este un eveniment nou pentru angajaţii din restaurante şi hoteluri. Va fi tot în Bucureşti, este deja o listă de 500 de persoane, se va demara activitatea şi pentru acest domeniu. Este un restaurant, unde se va derula această activitate de vaccinare cu o echipă mobilă de la Spitalul Universitar”, a declarat Andrei Baciu.



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3vkQtqw
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu