miercuri, 23 iunie 2021

Halucinant! Poliția a amendat o femeie care dădea bani cerșetorilor - Cum motivează autoritățile decizia

Poliția Locală din Sângeorz-Băi a anunțat pe Facebook că a amendat cu 350 de lei o femeie care le-a dat bani unor cerșetori. 

Anunțul a fost făcut sub sloganul unei campanii de prevenire și combatere a cerșetoriei. „Banii tăi nu îi ajută! Spune NU cerșetoriei”, scriu reprezentanții instituției pe rețeaua socială.

Primarul localității spune că, de fapt, amenda i-a fost dată unui cerșetor, dar a adăugat că îi va chema la raport pe polițiști. La scurt timp de la discuția cu primarul, anunțul a dispărut. 



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3xSagPl
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu