sâmbătă, 26 iunie 2021

Plimbarea animalelor de companie pe caniculă, INTERZISĂ într-un județ din România. Află MOTIVUL

Animalele, mai ales câinii, pot devini agresive ca urmare a temperaturilor extrem de ridicate din ultimele zile. 

Măsurile au fost impuse de DSVSA Satu Mare și se aplică tuturor animalelor, zilnic, în intervalul orar 11:00-19:00.

Pentru că este caniculă, proprietarii trebuie să le ofere animalelor apă și hrană.

 



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3gVmn8o
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu