vineri, 27 august 2021

Accident pe autostrada A1, în Alba. Două autoturisme şi o autoutilitară, 2 persoane au fost rănite

„Garda de intervenţie Sebeş a fost solicitată să intervină pentru acordarea primului ajutor medical şi asigurarea măsurilor PSI la un accident rutier produs pe autostrada A1, (...) sensul de mers Sebeş spre Timişoara. Este vorba despre trei auto implicate (două autoturisme şi o autoutilitară)", a transmis ISU Alba.La sosirea forţelor de intervenţie, toate persoanele, cinci adulţi şi un minor, erau ieşite din maşini.Dintre cei şase, doar doi au suferit răni uşoare, minorul, care va fi transportat de ambulanţa SAJ la Secţia de pediatrie Sebeş, pentru investigaţii suplimentare şi şoferul autocamionului, care va fi transportat la spital de către echipajul SMURD, a precizat sursa citată. 



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3mDLq3b
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu