miercuri, 4 august 2021

Ceața le dă bătăi de cap șoferilor din mai multe județe ale țării. Capitala, afectată și ea / Se circulă cu dificultate pe autostrăzile A1 și A2

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis o atenţionare nowcasting Cod galben de ceaţă pentru localitățile Însurăței, Viziru, Movila Miresii, Traian, Bărăganul, Bordei Verde, Unirea din județul Brăila, pentru județele Ialomiţa, Călăraşi, Bolintin-Vale, Florești-Stoenești, Ulmi, Găiseni, Vânătorii Mici din județul Giurgiu, județul Ilfov și Potlogi, Corbii Mari, Mătăsaru, Odobești, Uliești, Costeștii din Vale din județul Dâmboviţa. Atenţionarea a fost valabilă până la ora 7.40.

Meteorologii au semnalat local ceață care reduce vizibilitatea sub 200 de metri şi, izolat, sub 50 de metri.

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române a anunțat, la rândul său, că pe autostrada A1 București - Pitești, de la kilometrul 36 până la intrarea în Capitală, precum și pe Autostrada A2 București – Constanța, pe întregul tronson, este semnalată ceață, vizibilitatea fiind scăzută pe alocuri sub 200 de metri.

În continuare, se circulă în condiții de ceață pe mai multe șosele din județele Brăila, Ialomița, Călărași, Giurgiu, Ilfov și Dâmbovița.



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3rT2brE
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu