vineri, 27 august 2021

Ghef cu grătar și muzică pe malul Lacului Siutghiol din Mamaia. Petrecăreții au fost amendați

Turiștii și-au adus de acasă un aragaz și o butelie, pe care le-au amplasat fără nicio jenă pe iarba de pe malul lacului. Apoi au încins și grătarul. Atmosfera a fost completată de muzică la maximum.

N-a durat mult, însă, și petrecerea a fost întreruptă de Poliția Locală, care a împărțit amenzi în valoare de 2.800 de lei. 

"Câteva persoane au confundat spațiul verde din stațiunea Mamaia, de pe malul Lacului Siutghiol, cu propria curte și au organizat o petrecere de zile mari. Grătarele sfârâiau, băutura curgea, muzica de petrecere răsuna, de ai fi zis că e mare petrecere câmpenească.Distracția acestora a fost stricată însă de polițiștii locali, care i-au sancționat conform legii 61/1991 pentru că au desfășurat activitate de picnic și pentru consum de băuturi alcoolice în locuri publice în care nu este permis acest lucru, dar și pentru depozitarea unor obiecte pe spațiul public, conform HCL 77/2021. În total, petrecăreții au de plătit 2.800 de lei", se arată într-o postare de pe pagina de Facebook a Primăriei Constanța. 



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3jmtJ68
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu