joi, 5 august 2021

Incendiu de vegetație în Corbeanca, lângă București, joi seară. Focul, în apropierea unui cartier rezidențial

Autoritățile au fost alertate de către localnici. 

Din primele informații, flăcările ar fi izbucnit de la vegetația uscată care se află în zonă.

Pentru stingerea incendiului au fost trimise trei autospeciale cu apă și spumă.

Primarul comunei ilfovene Corbeanca, Valeriu Anton, a precizat că incendiul izbucnit pe raza localității se manifestă pe aproximativ 500 mp spre Periș, lângă cartierul de locuințe Flamingo, care aparține de Balotești, unde sunt circa 100 de case

”Nu este grav. E departe de case. Poliția Locală e acolo. Cred că cineva a dat foc la miriște, e din ceva ce s-a treierat zilele trecute. Sunt și pompierii”, a spus edilul la un post TV, înainte de a ajunge la fața locului. 



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3A6suh4
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu