Eduard Novak a obținut, vineri, medalia de argint în proba de urmărire individuală 4.000 m din cadrul concursului de ciclism de la Jocurile Paralimpice de la Tokyo.
Ceremonia de premiere a fost transmisă LIVE de ministrul Novak, pe pagina sa de Facebook.
În cursa finală, Eduard Novak a fost întrecut de slovacul Jozef Metelka, care a câştigat aurul.
Medalia de bronz a fost obţinută de columbianul Diego German Duenas.
Reamintim că Eduard Novak mai are în palmares trei medalii la Jocurile Paralimpice de la ediţiile anterioare: aur în 2012, la Londra (ciclism - urmărire individuală, categoria C4), argint, în 2008, la Beijing (ciclism - contratimp, cat. LC2) şi la Londra, în 2012 (ciclism - contratimp, cat. C4).
from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/2WmBOiL
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu