luni, 2 august 2021

Românii sunt prea săraci pentru a-și lua vacanțe - Statisticile care ne fac de râs în toată Europa

Românii sunt printre cei mai săraci europeni și când vine vorba despre concedii. 

Un clasament arată că mulți români au prea puțini bani și nu-și permit în acestă vară nici măcar o vacanță de o săptămână. Totuși situația noastră nu este cea mai rea, ci a locuitorilor dintr-o țară care este o destinație preferată pentru concedii. Grecia este în cea mai proastă situaţie, în condiţiile în care 88,9% din persoanele ameninţate de sărăcie nu îşi permit să plece o săptămână în vacanţă. Urmează apoi România, Croaţia, Cipru şi Slovacia. 

 



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3j9vTEM
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu