vineri, 27 august 2021

Spital inaugurat după 30 de ani de construcție. S-au investit 13 milioane de euro - FOTO

Spitalul își va deschide porțile, joi, 2 septembrie, pentru primii pacienți. Spitalul dispune de 240 de paturi, 6 etaje, dotări și echipamente de ultimă generație.

Unitatea sanitară a fost construită de la zero de statul român, și a primit toate avizele și autorizațiile necesare, după finalizarea construcției și a dotării.

Construcția spitalului a costat 66 de milioane de lei, echivalentul a aproximativ 13 milioane de euro, cea mai nouă unitate medicală din România, arată datele transmise de Ministerul Sănătății.

Autoritățile spun că motivul întârzierii cu 30 de ani ale acestor lucrări este lipsa banilor. 



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3BdQwXW
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu