joi, 26 august 2021

Turiști blocați cu mașina pe un drum DISTRUS de ploi. Intervenția de salvare a durat aproximativ 7 ore

Deși turiștii au folosit GPS-ul, au intrat pe o șosea neasfaltată și distrusă de ploi. Aceștia au sunat la 112 de urgență.

Pompierii au încercat să ajungă la tineri cu o autospecială, dar condițiile grele de drum i-au împiediat, așa că au apelat la ajutorul unui localnic pentru a interveni cu un tractor.

"Ne-am deplasat la fața locului cu o autospecială de primă intervenție și comandă până într-un punct de unde drumului nu a mai putut fi practicat cu autoturismul și pompierii noștri s-au deplasat aproximativ  6 km până în zona unde au rămas blocați cei 4 tineri. În spirjin au venit și autoritățile locale cu un tractor, care a tracat mașina până într-o zonă unde drumul era asfaltat", a afirmat Ionuț Tunaru, purtătorul de cuvânt al ISU Argeș.Intervenția de salvare a turiștilor maghiari a durat aproape șapte ore. 



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3jibMFR
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu