sâmbătă, 25 septembrie 2021

Ludovic Orban, primul la Congresul PNL: „Am încredere că vor fi respectate procedurile de vot”

„Suntem oameni și avem emoții. Am încredere în delegații PNL. 

Încredeera mea este că nu vor fi încercări de fraudare a votului. Avem o comisie cu reprezentare paritară, condusă de Theodor Stolojan. Am încredere că vor fi respectate procedurile de vot.

Președintele este bine-venit, este partenerul PNL și nu este primul eveniment la care participă”, a spus Ludovic Orban înainte de congres.

El a fost întrebat și despre organizarea congresului în condițiile în care Bucureștiul se află în scenariul roșu covid. „Este imposibi de oprit organizarea congresului, erau toate procedurile făcute. O să purtăm toți mască, suntem vaccinați. Este o capacitate mare a sălii”, a explicat Orban.

Astăzi, 25 septembrie, liberalii s-au reunit în congres pentru a alege noul președinte al PNL. Bătălia se dă între actualul lider - Ludovic Orban şi premierul Florin Cîţu.

Ziua DECISIVĂ în PNL: Ludovic Orban și Florin Cîțu, față în față - Cine va fi președintele partidului | Calcule exclusive

from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/2WcuWV1
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu