miercuri, 3 noiembrie 2021

Alunecare de teren în Columbia: cel puțin 11 morți

Alunecarea de teren a fost declanşată de ploaia abundentă care s-a abătut, marţi dimineaţa, asupra cătunului San Miguel din departamentul Narino, lângă graniţa Columbiei cu Ecuadorul.

Potrivit Unităţii pentru gestionarea riscului de dezastre, în urma acestei alunecări de teren, 11 persoane şi-au pierdut viaţa, 10 au fost rănite şi între 15 şi 20 sunt date dispărute. De asemenea, două case au fost distruse.

Între timp, Agenţia de protecţie civilă a precizat că până în prezent a recuperat 12 cadavre de la locul unde s-a produs tragedia. Marţi, aceasta anunţase că şase oameni au fost recuperaţi în viaţă de la locul alunecării de teren.

Operaţiunile de salvare sunt încă în curs de desfăşurare.



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/31sGTIn
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu