Față de sâmbătă, când 7 județețe erau în scenariu verde, dumimnică numărul acestor a crescut la 12. În acest moment, mai puțin de jumătate din țară se mai află în scenariul roșu.
Rata incidenței în București a scăzut la 3,7/mie, iar dacă dinamica scăderii se păstrează, la mijlocul săptămânii capitala intră în scenariul galben, adică incidență de 3/mie.
from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3HGkBDK
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu