duminică, 21 noiembrie 2021

Bucureștiul iese în câteva zile din scenariul roșu. Scădere SPECTACULOASĂ a incidenței COVID, 12 județe în scenariul verde

Față de sâmbătă, când 7 județețe erau în scenariu verde, dumimnică numărul acestor a crescut la 12. În acest moment, mai puțin de jumătate din țară se mai află în scenariul roșu.

Rata incidenței în București a scăzut la 3,7/mie, iar dacă dinamica scăderii se păstrează, la mijlocul săptămânii capitala intră în scenariul galben, adică incidență de 3/mie.



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3HGkBDK
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu