sâmbătă, 20 noiembrie 2021

Constantin Enceanu, MĂRTURII despre Benone Sinulescu: „Întâlnirea cu el era cu zâmbetul pe buze” - Clipa despărțirii de maestrul folclorului românesc

„Iată că, din nefericire, încă un luceafăr din folclorul românesc ne părăsește. Am avut onoarea să-l cunosc, am fost amici. Întâlnirea cu el nu putea fi decât cu zâmbetul pe buze, era un om vesel.

Pe lângă faptul că era un om cu poantele la el, în jurul lui nu era o atmosferă tesionată, iar pe scenă te facea să uiți de emoții. Am multe amintiri cu el. În urmă cu doi ani am participat la un spectacol de Ziua Națională a României, la Roma. Era plin de energie”, a spus Constantin Enceanu, sâmbătă, la Realitatea PLUS.



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3cucsE3
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu