marți, 2 noiembrie 2021

POLIȚIST LOCAL din Buzău, MORT de COVID-19! Era nevaccinat

După câteva zile în care a rămas izolat la domiciliu, acesta a mers la Spitalul Județean pentru a primi tratament. 

Blocajele din cea mai mare unitate spitalicească a județului Buzău au făcut că pacientul să aștepte la UPU, unde i s-au făcut investigațiile medicale.

”În data 27.10.2021, se prezintă la U.P.U un bărbat în vârstă de 50 de ani, cu simptomatologie specifica de Covid-19. I se efectuează triajul epidemiologic, după care un test rapid care se dovedește a fi pozitiv. Pacientul primește îngrijiri medicale (i se monitorizează funcțiile vitale, analize medicale, EKG, consult de specialitate și tratament). În urma CT-ului se pare că bărbatul avea o afectare pulmonară de 80-85 %’’, au transmis reprezentanții Spitalului Județean de UrgentaBuzău.

‘’Menționăm că pacientul suferea de diabet zaharat, obezitate și nu era vaccinat’’, au declarat cadrele medicale.



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/2ZLESWO
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu