Elena a aflat de boala ei recent. Se întorcea de la Facultatea de Arte din București când o durere cruntă a doborât-o la pământ. Fata era în Gara de Nord și voia să vină la părinți, în Focșani, însă cu greu a ajuns acasă.Elena a primit un diagnostic crunt de la medici. Ca din senin, "boala cu o mie de fețe", așa cum mai este numită scleroza multiplă, pusese stăpânire pe trupul ei. De atunci, adolescenta se află e într-o luptă continuă.Analize, terapii și recuperări care depășesc posibilitățile financiare ale părinților l-au determinat pe tatăl fetei să plece la muncă în străinătate.Elena este inclusă în programul național al celor cu scleroză și încadrată în grad grav de handicap.
from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3qWkGwR
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu