"In cursul zilei ieri, in sedinta Comitetului municipal pentru situații de urgență a fost trimisa hotararea 7 care, in acest moment, va intra in vigoare incepand cu orele 14:00. In parcurile din Bucuresti nu se vor mai putea efectua activitati de promenada. Vom afisa pe panourile mari acest mesaj astfel ca cetatenii sa aiba act de aceasta decizie", a declarat, intr-o interventie la Realitatea PLUS, viceprimarul Capitalei, Aurelian Bădulescu.
Incalcarile vor fi sanctionate de politie, politia locala, jandarmerie si orice alta forma imputernicita in interiorul ordonantei nr. 3.
from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2ULDNrO
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu