sâmbătă, 25 aprilie 2020

Ministrul Sănătății, vizită neanunțată la Spitalul Județean Sfântu Gheorghe

Tătaru a vizitat unitatea ca urmare a faptului că în ultima perioadă a existat o creștere a cazurilor în rândul angajaților din spitale. În plus, Ministrul Sănătății spune că a decoperit o problemă legată de circuite și de atitudinea unor pacienți.

În ceea ce privește angajații Spitalului Județean testați pozitiv pentru coronavirus, deși în ultimele 4 săptămâni nu s-au mai prezentat la muncă, ministrul spune că ține de managementul fiecărei unități medicale, mai ales în cazul spitalelor Covid-19, să recomande testarea întregului personal medical la fiecare 6-7 zile, pentru prevenirea răspândirii virusului în rândul angajaților.

Toate declarațiile ministrului Sănătății le puteți citi pe Realitatea de Covasna.



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2VQhPo0
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu