marți, 26 mai 2020

Ministrul ungar de Externe, afirmație TRANȘANTĂ înaintea întâlnirii cu Aurescu: În relația cu România, ultimele săptămâni nu au fost despre respectul reciproc

 „Noi ne străduim să avem o relație bună cu toți vecinii noștri. În calitate de națiune cu peste o mie de ani, acordăm și așteptăm respect. În relația cu România, ultimele săptămâni nu au fost despre respectul reciproc, ci mai degrabă despre un schimb tăios de replici. Vom vedea ce reușim astăzi. Direcția București, apoi Cluj Napoca și Alba Iulia”, a scris, în această dimineață, pe Facebook, Szijjártó.

from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/2LVwTfP
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu