marți, 26 mai 2020

Spitalul din Slobozia a primit kit-uri pentru depistarea noului coronavirus

La Spitalul Judeţean de Urgenţă Slobozia vor beneficia de teste toate cazurile suspecte de COVID-19 care se prezintă la Unitatea de Primiri Urgenţe, dar şi pacienţii care vor fi internaţi pe secţiile unităţii medicale. Primii care vor fi testaţi sunt pacienţii oncologici, aflaţi în proceduri de chimioterapie şi radioterapie, dar şi personalul medical al spitalului. Citește continuarea pe realitateadeialomita.net.



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/36zohFc
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu